Kingston Ultimate

Home > Summer League > Schedule and Results

Schedule and Results

Round 1

Captains can submit scores by logging in to the Captains' Area.

If you think that any of the results below are wrong, please contact your team captain. If you are your team captain, please contact the captain of the other team (you can find his or her email address by logging in to the Captains' Area). Once you've settled on what the score should be, please email it to admin@kingstonulti.ca. Whichever captain sends the email, please be sure to CC the other captain, so that we know that you have agreed on the new score.

Wednesday May 24th, 2017

5:30PMThe Flikachus (21) vs. Blazing Antelopes (22)Field #1 (St. Lawrence Open North)Blazing Antelopes won 9 to 7
5:30PMThe Given'r Generals (19) vs. Mighty Hucks (20)Field #2 (St. Lawrence Open South)Mighty Hucks won 10 to 8
5:30PMNice Snatch (23) vs. Hat Team (24)Field #22 (Canton's Fields 22)Hat Team won 11 to 4
5:30PMThe Tragic Hipsters (15) vs. The Ultimaniacs (16)Field #23 (Canton's Fields 23)The Tragic Hipsters won 9 to 8
5:30PMTeam Deep Strike (13) vs. The Gong Show (14)Field #24 (Canton's Fields 24)Team Deep Strike won 15 to 8
5:30PMDream Team Frisbee (17) vs. Engine 1095 (18)Field #25 (Canton's Field 25)Engine 1095 won 12 to 7
6:55PMHammer Time (9) vs. HUCK IT, let's drink (10)Field #1 (St. Lawrence Open North)Hammer Time won 11 to 10
6:55PMT-Rex Machine Gun Killaz (7) vs. Touch of Grass (8)Field #2 (St. Lawrence Open South)T-Rex Machine Gun Killaz won 15 to 5
6:55PMThe Mamas and the Papas (11) vs. Old As Huck (12)Field #22 (Canton's Fields 22)Old As Huck won 15 to 2
6:55PMFitu Rotta (3) vs. JUiCE (4)Field #23 (Canton's Fields 23)Fitu Rotta won 11 to 7
6:55PMEden Hall Academy JV (1) vs. Big Unit (2)Field #24 (Canton's Fields 24)Eden Hall Academy JV won 13 to 10
6:55PMSupa Smash (5) vs. Team Iceland (6)Field #25 (Canton's Field 25)Supa Smash won 13 to 8

Wednesday May 31st, 2017

5:30PMMighty Hucks (20) vs. Nice Snatch (23)Field #1 (St. Lawrence Open North)
5:30PMBlazing Antelopes (22) vs. Hat Team (24)Field #2 (St. Lawrence Open South)
5:30PMThe Given'r Generals (19) vs. The Flikachus (21)Field #22 (Canton's Fields 22)
5:30PMThe Gong Show (14) vs. Dream Team Frisbee (17)Field #23 (Canton's Fields 23)
5:30PMThe Ultimaniacs (16) vs. Engine 1095 (18)Field #24 (Canton's Fields 24)
5:30PMTeam Deep Strike (13) vs. The Tragic Hipsters (15)Field #25 (Canton's Field 25)
6:55PMTouch of Grass (8) vs. The Mamas and the Papas (11)Field #1 (St. Lawrence Open North)
6:55PMHUCK IT, let's drink (10) vs. Old As Huck (12)Field #2 (St. Lawrence Open South)
6:55PMT-Rex Machine Gun Killaz (7) vs. Hammer Time (9)Field #22 (Canton's Fields 22)
6:55PMBig Unit (2) vs. Supa Smash (5)Field #23 (Canton's Fields 23)
6:55PMJUiCE (4) vs. Team Iceland (6)Field #24 (Canton's Fields 24)
6:55PMEden Hall Academy JV (1) vs. Fitu Rotta (3)Field #25 (Canton's Field 25)

Wednesday June 7th, 2017

5:30PMTeam Deep Strike (13) vs. The Ultimaniacs (16)Field #1 (St. Lawrence Open North)
5:30PMThe Tragic Hipsters (15) vs. Dream Team Frisbee (17)Field #2 (St. Lawrence Open South)
5:30PMThe Gong Show (14) vs. Engine 1095 (18)Field #22 (Canton's Fields 22)
5:30PMThe Given'r Generals (19) vs. Blazing Antelopes (22)Field #23 (Canton's Fields 23)
5:30PMThe Flikachus (21) vs. Nice Snatch (23)Field #24 (Canton's Fields 24)
5:30PMMighty Hucks (20) vs. Hat Team (24)Field #25 (Canton's Field 25)
6:55PMEden Hall Academy JV (1) vs. JUiCE (4)Field #1 (St. Lawrence Open North)
6:55PMFitu Rotta (3) vs. Supa Smash (5)Field #2 (St. Lawrence Open South)
6:55PMBig Unit (2) vs. Team Iceland (6)Field #22 (Canton's Fields 22)
6:55PMT-Rex Machine Gun Killaz (7) vs. HUCK IT, let's drink (10)Field #23 (Canton's Fields 23)
6:55PMHammer Time (9) vs. The Mamas and the Papas (11)Field #24 (Canton's Fields 24)
6:55PMTouch of Grass (8) vs. Old As Huck (12)Field #25 (Canton's Field 25)

Wednesday June 14th, 2017

5:30PMThe Gong Show (14) vs. The Ultimaniacs (16)Field #1 (St. Lawrence Open North)
5:30PMThe Tragic Hipsters (15) vs. Engine 1095 (18)Field #2 (St. Lawrence Open South)
5:30PMTeam Deep Strike (13) vs. Dream Team Frisbee (17)Field #22 (Canton's Fields 22)
5:30PMMighty Hucks (20) vs. Blazing Antelopes (22)Field #23 (Canton's Fields 23)
5:30PMThe Flikachus (21) vs. Hat Team (24)Field #24 (Canton's Fields 24)
5:30PMThe Given'r Generals (19) vs. Nice Snatch (23)Field #25 (Canton's Field 25)
6:55PMEden Hall Academy JV (1) vs. Supa Smash (5)Field #1 (St. Lawrence Open North)
6:55PMFitu Rotta (3) vs. Team Iceland (6)Field #2 (St. Lawrence Open South)
6:55PMBig Unit (2) vs. JUiCE (4)Field #22 (Canton's Fields 22)
6:55PMTouch of Grass (8) vs. HUCK IT, let's drink (10)Field #23 (Canton's Fields 23)
6:55PMHammer Time (9) vs. Old As Huck (12)Field #24 (Canton's Fields 24)
6:55PMT-Rex Machine Gun Killaz (7) vs. The Mamas and the Papas (11)Field #25 (Canton's Field 25)

Wednesday June 21st, 2017

5:30PMThe Given'r Generals (19) vs. Hat Team (24)Field #1 (St. Lawrence Open North)
5:30PMMighty Hucks (20) vs. The Flikachus (21)Field #2 (St. Lawrence Open South)
5:30PMBlazing Antelopes (22) vs. Nice Snatch (23)Field #22 (Canton's Fields 22)
5:30PMTeam Deep Strike (13) vs. Engine 1095 (18)Field #23 (Canton's Fields 23)
5:30PMThe Gong Show (14) vs. The Tragic Hipsters (15)Field #24 (Canton's Fields 24)
5:30PMThe Ultimaniacs (16) vs. Dream Team Frisbee (17)Field #25 (Canton's Field 25)
6:55PMT-Rex Machine Gun Killaz (7) vs. Old As Huck (12)Field #1 (St. Lawrence Open North)
6:55PMTouch of Grass (8) vs. Hammer Time (9)Field #2 (St. Lawrence Open South)
6:55PMHUCK IT, let's drink (10) vs. The Mamas and the Papas (11)Field #22 (Canton's Fields 22)
6:55PMEden Hall Academy JV (1) vs. Team Iceland (6)Field #23 (Canton's Fields 23)
6:55PMBig Unit (2) vs. Fitu Rotta (3)Field #24 (Canton's Fields 24)
6:55PMJUiCE (4) vs. Supa Smash (5)Field #25 (Canton's Field 25)

Connect

You can stay informed about what's going on by following us on Twitter, becoming a fan of our Facebook page, or by joining our mailing list.